Ο Πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας, Κυριάκος Μητσοτάκης, παρακολούθησε χθες, Μεγάλη Παρασκευή, την Ακολουθία του Επιταφίου στην εκκλησία της Αγίας Τριάδος, στο χωριό Καρδιανή της Τήνου.
![](https://media.enikos.gr/data/photos/568500_0ddd5bae13-b2d4816c0eb562a1.jpg)
Σήμερα, Μεγάλο Σάββατο, παρέστη στη Λειτουργία της Παναγίας της Τήνου για την Πρώτη Ανάσταση.
Ο πρόεδρος της ΝΔ επέλεξε να περάσει τις ημέρες του Πάσχα στο συγκεκριμένο νησί των Κυκλάδων όπου και διατηρεί εξοχική κατοικία στον οικισμό του Αγίου Πέτρου, κοντά στο χωριό Καρδιανή.